Archiwum komentarzy o lokatach Idea Banku [Strona 2]

wiolinka8 czerwca 2016 18:33

Witam, mam pytanie odnośnie Lokaty Happy Plus. Wiem, że można ją założyć on-line. Niestety nie jestem zorientowana w lokatach na polskim rynku, gdyż od wielu lat nie mieszkam w Polsce i czy ta forma założenia lokaty jest bezpieczna? Czy jeśli lokata się skończy, to dalej będę mogła on-line zakładać kolejne inne lokaty z tym samym dostępem np. mobilnym? Czy już muszę mieć do niej konto? Prosiłabym o radę w tym temacie. Może jakaś inna lokata na 3 miesiące, którą mogę założyć on-line. Nie ukrywam, że ta forma jest dla mnie najwygodniejsza, ale wciąż póki co nieznana i jakoś boję się w ten sposób założyć lokatę, w związku z wieloma oszustami podszywającymi się pod banki. Prosiłabym o jakąś radę. Dziękuję.

Sylwia 1 czerwca 2016 18:51

Tak jest całkowicie bezpieczna. Sama tylko tak zakładam lokaty. Linki w analizach i opisach lokat na tym blogu przekierowują do stron banków, a formularze były przez nas sprawdzane, bo sami zakładaliśmy wcześniej te lokaty dla siebie. Także spokojnie. Po założeniu lokaty otrzyma Pani login i hasło do banku i później będzie Pani mogła zakładać kolejne lokaty. Nie trzeba zakładać konta. Przy czym jak Pani mieszka za granicą i nie ma konta w Polsce, to nie wiem czy przelew nie musi być przypadkiem z banku w Polsce, ale przypuszczam, że Pani ma również konto w Polsce?

Co do alternatywy to jedynie chyba BGŻOptima i ich Lokata Bezkarna, ale tam już trzeba założyć darmowe konto oszczędnościowe. Przy czym nie jest to ROR i można je potem łatwo zamknąć przez Internet po zalogowaniu do systemu – trzeba napisać do nich wiadomość, że chce się zamknąć konto oszczędnościowe i wypowiada się umowę. W Optimie ostatnio sobie jeszcze życzą wysyłania skanu lub zdjęcia dowodu osobistego – może być zrobione telefonem (w Idea Banku nie trzeba). Robi się to w czasie składania wniosku. Link do szczegółowego opisu tej lokaty w BGŻOptima znajdzie Pani po prawej stronie w menu w naszym rankingu.

Pozdrawiam

wiolinka8 12 czerwca 2016 21:31

Konto mam w Polsce, także z przelewem nie byłoby problemu, bo pieniądze mam na koncie oszczędnościowym, ale oprocentowanie to już pozostawię bez komentarza. Zapoznałam się z ofertą BGŻOptima i też jest zachęcająca. Myślę że z obydwu skorzystam. Bardzo dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam
Adam2 czerwca 2016 21:42

To są chyba 2 najlepsze lokaty na rynku. Raczej nie ma nic ciekawszego obecnie. Jedynie jakieś kombinowane produkty inwestycyjne i pseudo lokaty strukturyzowane, ale to od obiecywanych przez konsultantów procentów do realnie otrzymywanych daleka droga. Często się wychodzi na zero jak jest gwarancja kapitału, a nie raz na minus i do tego jakieś opłaty się pojawiają. Dlatego moim zdaniem takie lokaty są mimo wszystko najlepszym rozwiązaniem, mimo że stopy procentowe są na tak niskim poziomie obecnie.

Sylwia 2 czerwca 2016 22:01

@wiolinka81 Nie ma za co. Zachęcam do obserwowania naszego bloga. Jak się pojawią jakieś ciekawe lokaty, to postaramy się wrzucić jakąś informację. Sama też ciągle szukam nowych, bo już te dla nowych klientów mam wykorzystane.
Pozdrawiam

Anonimowy 23 czerwca 2016 11:37

Niestety oprocentowanie lokaty bezkarnej w BGŻ Optimie spadło do 3%

Sylwia 23 czerwca 2016 14:48

No niestety, ciągle w dół jeszcze idą te lokaty.
Mariola23 czerwca 2016 20:06

Obniżyli w BGŻ Optimie o te 0,2% z 3,2 do 3%, ale nadal to jest jednak jedna z najlepszych lokat na rynku. Jedynie Happy może ma lepszy procent, a nic innego się nie znajdzie już dzisiaj. Lion’s tylko dla bogatych i do tego mocniej obniżył Welcome Online, tą zakładaną przez Internet do 2,5%, a żeby dostać 3% w Lions’ to trzeba mieć 350tys., cisnąć do oddziału i słuchać jak to lepiej jakiś produkt inwestycyjny wybrać, a wcale nie lepiej, bo nawet z niskim oprocentowaniem lokaty są najbezpieczniejsze i tyle. Na produktach inwestycyjnych się często albo traci, albo wychodzi na 0, przy dobrych wiatrach.

duszek 23 czerwca 2016 14:49

Miałem lokatę w Lion’s Banku, a teraz zakończyła mi się lokata bezkarna w BGŻ Optima. Z tego co wiem to Lion’s Bank jest jakąś częścią Idea Banku, w związku z czym zdaje się, że nie załapię się na lokatę Happy Plus na siebie. Czy uda mi się założyć lokatę na żonę? Chciałby założyć na nią właśnie Happy Plus i znów bezkarną w BGŻ. Czy to przejdzie?
Poza tym konta oszczędnościowe są strasznie nisko oprocentowane. Znów dostałem wiadomość o obniżeniu oprocentowania do śmiesznie niskiego %. Może jeszcze jakieś inne nie ryzykowne pomysły?

Artur M24 czerwca 2016 08:45

Na żonę jak najbardziej, w końcu to inna osoba. Problem może się pojawić jeśli macie wspólne konto, więc jeśli ona ma swoje jakieś osobne to najlepiej z jej konta. Na taki procent to niestety już nic nie znajdziesz lepszego, jeśli chodzi o lokaty, a struktury i produkty inwestycyjne to wiadomo jak to wychodzi w praktyce.
Anonimowy26 czerwca 2016 00:27

To jest jeden Bank w rzeczywistości, ale wydaje mi się ze możesz założyć happy plus w IDEA B. Najlepiej dowiedzieć się w oddziale banku lub przeczytać regulamin tego produktu.

Sylwia 26 czerwca 2016 00:32

W regulaminie i w informacjach szczegółowych lokat Happy i Welcome jest napisanie, że nie można. Trzeba być nowym klientem Idea Banku w tym Lion’s również. Na infolinii i w oddziale powiedzą to samo. Przy czym mi się udało będąc już klientem Idea Banku założyć lokatę Welcome w Lion’s, ale to było dawno temu, więc nie wiem czy nadal tak się da zrobić, bo oficjalnie nie można. Lepiej dać do BGŻ Optimy na lokatę Bezkarną, jeśli się nie korzystało jeszcze, a Idea już wykorzystana.
duszek27 czerwca 2016 14:43

Właśnie jestem już po bezkarnej w BGŻ. Spróbuję jeszcze raz na żonę.

Anonimowy 27 czerwca 2016 15:37

Jest to możliwe Pani Sylwio ponieważ nie tak dawno temu założyłem lokatę Welcome w Lion’s, a wcześniej byłem klientem IDEA B, więc cały czas jest taka ewentualność jeśli ktoś chciałby.

Sylwia 27 czerwca 2016 15:43

@duszek Jak najbardziej powinno się dać na żonę z jej konta, żona w końcu jest inną osobą.

@Anonimowy Czyli nadal tego nie ogarnęli. Oficjalnie nie można. W drugą stronę chyba się nie da jak się miało lokatę w Lion’s, a potem w Idei chce się założyć Happy, ale nie wiem tego. Przy czym na dany moment Optima ma lepszą ofertę od Lion’s, bo żeby w Lion’s uzyskać 3% obecnie trzeba jechać do oddziału i mieć minimum 350 tys. a tak to dają 2,5% przy lokacie internetowej i 2,75% z wizytą w oddziale od 100-350 tys. W Optimie wszystko przez Internet i 3% od 1000 zł do 100 000 zł. Lion’s dość często zmienia ofertę lokaty Welcome, więc może niedługo będzie jakaś lepsza wersja.
Anonimowy28 czerwca 2016 12:31

Nie da się w drugą stronę, przeczytaj sobie co Pani Sylwia napisała wcześniej. A ja uważam, że ogarnęli to, a dlaczego to zastanów się. Poza tym mi nie robili żadnego problemu, jak zakładałem Welcome pomimo tego, że wcześniej miałem już lokaty w IDEA B.
Oprocentowanie 2,75 to jest lokata Miracle przy min 100 tyś. bez max kwoty.
Nie będzie lepszej wersji z Lion’s banku w najbliższym czasie, gwarantuje tobie to.

Sylwia 28 czerwca 2016 12:56

Chyba trochę namieszałam w komunikacji ;). To ja pisałam Wam obojgu w jednym komentarzu. Miracle 2,75% ma w wersji na 2 lata, na rok ma 2,45%, a w wersji na 3 miesiące tylko 2,2%. Oferta tej lokaty też jest często zmieniana. Lions bardzo często zmienia ofertę lokat. Niedawno Welcome z wizytą w oddziale było oprocentowanie na 2,85%, teraz są progi kwotowe i oprocentowanie, 2,75% i 3%, ale te 3% to raczej jako wabik, bo pewnie mało osób wpłaca kwoty powyżej 350 000 na jedną lokatę, ale są takie osoby i dla nich to jest dobra lokata. Tylko trzeba jechać do oddziału i od razu powiedzieć, że chce się tylko lokatę i nic więcej. Przy tak dużych kwotach to może i nawet warto się przejechać jak się ma gdzieś blisko.

Anonimowy 29 czerwca 2016 08:35

Rzeczywiście namieszała Pani trochę, myślałem że jeszcze ktoś inny się wypowiada, a to była Pani, sorry za mój ton wypowiedzi.
Wnioskuję, że zakładała Pani w oddziale, ja także. Miałem tylko pół godziny drogi więc postanowiłem się wybrać. W mailu zwrotnym od banku, potwierdzającym spotkanie od razu otrzymałem info uwaga cytuje: „będziemy mogli podyskutować o różnych możliwościach inwestycyjnych”, ale lokatę oczywiście założyłem, ale po wcześniejszej rozmowie z bankierem. Na dzień dobry już nie mogłem powiedzieć, że interesuje mnie tylko Welcome.
Pani Sylwio i tak będą namawiać podczas spotkania na różne inwestycje. Myślę że skoro obniżają % to nie należy się spodziewać, że w miarę szybko zmienią kurs w drugą stronę i pojawi się wyższe oprocentowanie. Poza tym dla tego banku oferta depozytowa nie jest priorytetem, nie zależy im za bardzo na takich klientach.

Sylwia 29 czerwca 2016 11:25

Nie, ja w Lion’s zakładałam przez Internet, ale to dawno temu było. W zasadzie zakładam tylko lokaty online. Nie chce mi się chodzić po oddziałach, ale byłam kilka razy na takim spotkaniu w przeszłości. Kiedyś też w Open Finance. Oczywiście usilnie starają się przekonać, że jednak produkt inwestycyjny jest lepszy. Najlepiej zaznaczyć od razu, że chce się tylko lokatę i dalsze przekonywanie do innych produktów jest mija się z celem.

Anonimowy30 czerwca 2016 09:08

Właściwie to słusznie Pani robi, że zakłada tylko online. Chyba to jest lepsze, bo jednak spotkanie z tzw. private bankierem jest mimo wszystko męczące (ja musiałem przez ponad pół godziny rozmawiać na spotkaniu) i można sobie darować. Ja akurat jestem osobą upartą i trudno mnie przekonać do czegoś czego nie chce.

Sylwia 30 czerwca 2016 11:24

To dobrze, nie ma co się dawać przekonywać doradcą na dziwne złożone produkty. Najlepiej chyba od razu zaznaczyć, żeby nie tracił czasu. Chodzenie do banku jest mniej wygodne i trzeba poświęcić czas. Przez Internet jest znacznie wygodniej i szybciej. Jedynie może w przypadku dużych kwot warto się wybrać jak różnica w oprocentowaniu jest jakaś większa.
Anonimowy30 czerwca 2016 12:07

A co Pani myśli o Getin Banku i ich lokatach? Nigdy nie korzystałem z usług tego banku, kiedyś w sieci znalazłem jednak niepochlebne recenzje na ich temat żeby unikać tego banku. W ofercie depozytowej mają taki produkt jak: e-lokata na nowe środki bez max kwoty na 4-mce z oprocentowaniem 2,7%.

Sylwia 30 czerwca 2016 12:19

Wspominaliśmy nawet w przedostatnim wpisie o tej lokacie. Co do opinii o Getin Banku to o każdym banku Pan znajdzie dużo niepochlebnych opinii. Ja osobiście dużo korzystałam z lokat w Getinie, mam też jedno konto tam i nigdy na nic nie mogłam narzekać. Także osobiście mam dobre zdanie, ale też nie korzystam z żadnych złożonych produktów inwestycyjnych, polis itp. Uważam, że to jest dobra lokata. Tylko, że ten bank ma trochę problemy finansowe ostatnio. Myślę, że się wygrzebią, poza tym zawsze jest gwarancja z BFG, tylko jakby tak duży bank się posypał, to nie wiem jak by to wyglądało. Jakiś inny pewnie by go przejął. Zawsze to jednak jakieś stresy. Myślę, że przetrwają. Poza tym jest częścią dużej grupy, ale trudno mi przewidywać. Nie siedzę tam.
Sylwia 30 czerwca 2016 12:28

BOŚ Bank też miał nawet w miarę dobre lokaty (gorsze niż Idea, ale ogólnie ok). Tylko, że BOŚ podobnie jak Getin też ma problemy finansowe i ten bank jest w niezbyt dobrej kondycji, chociaż niby taki „państwowy”, bo głównym udziałowcem jest Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Tomeczek30 czerwca 2016 12:34

Klasyczne lokaty w formie depozytów poza tym, że nie tracą, to mają jeszcze tą zaletę, że jest BFG, który gwarantuje te pieniądze i nawet należne odsetki. W przypadku kombinowanych produktów inwestycyjnych i innych już nie ma tej gwarancji. Polisy są objęte innymi gwarancjami mianowicie UFG, których kwota maksymalna jest niższa, a gwarancja dotyczy tylko 50%. Dziwię się, że ludzie zakładają polisy jako formę lokowania kapitału.
Anonimowy1 lipca 2016 11:28

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też:

Menu

Popularne

Nowe

Tagi

Serwis używa plików cookie, korzystanie z serwisu oznacza zgodę na korzystanie z plików cookie - Polityka Cookies i Prywatności