Archiwum komentarzy o lokatach Idea Banku [Strona 3]

Dzień dobry,
Mam takie pytanie, jeśli złożę wniosek o lokatę w Idea banku czy innym banku i nie opłacę tej lokaty w ciągu tych kilku dni, chyba 5 dni, to czy stracę wówczas status nowego klienta?

Sylwia 1 lipca 2016 20:33

Teoretycznie nie, ale nie wiem tego dokładnie. Dane zostaną w systemie, więc jak już składać wniosek, to lepiej wtedy, gdy rzeczywiście założymy lokatę.
Krzysiek Hola3 lipca 2016 14:37

Pani Sylwio, mała uwaga językowa – 'także’ = również, 'tak że’ = zatem, a więc. Niech Pani nie powiela tego masowego błędu 🙂 pozdrawiam

Sylwia 3 lipca 2016 15:00

Ok, postaram się zapamiętać :). Skoro to błąd, to rzeczywiście jest masowy 😉
Anonimowy4 lipca 2016 14:26

Krzyśku Hola nie jesteś od tego, aby wytykać komuś rzekome błędy językowe w dodatku takiej sympatycznej życzliwej osobie jak Pani Sylwia. To nie jest tutaj najważniejsze, zresztą język polski jest tak absurdalny i nienormalny ze wszystkimi swoimi językowymi dziwactwami, że nie warto nad tym skupiać uwagi.
Mariusz4 lipca 2016 15:08

Szczerze mówiąc też zawsze pisałem „także” razem. Nawet nie wiedziałem, że jest taka zasada w zależności od sensu. Chyba wszyscy piszą razem.

Duszek 11 lipca 2016 15:15

Mam oto taki problem. Otóż Idea Bank odrzucił przelew na lokatę Happy Plus na moją żonę. W mailu podał, że pieniądze zostaną zwrócone na rachunek, z którego były przelane. Powód niezgodność danych we wniosku i na przelewie. Czy powodem będę ja, ponieważ jestem współwłaścicielem konta żony? Założyłem również lokatę na żonę w BGŻ Bezkarną. Na razie pozytywnie, ale też piszą o weryfikacji danych. Obawiam się, że może być tak samo jak i IDEA Bankiem. Dane z przelewu, gdzie jestem jako współwłaściciel konta. Jak nie rybki…to akwarium…
Można to jakoś obejść? Chyba tylko wypisać się z konta żony. Ale wtedy miną terminy założenia lokaty. Przy ponownej próbie, nie będzie ona (żona) nowym klientem.

Sylwia 11 lipca 2016 15:52

Jeśli wszystkie dane się zgadały, to prawdopodobnie przyczyną było wspólne konto. Do zakładania lokat na żonę może Pan jej założyć jakiś osobny rachunek internetowy np. w Banku Smart – jest w pełni darmowy i nawet karta jest darmowa bez warunków, zakłada się w pełni przez Internet aktywując przelewem i gotowe. Link do opisu tego konta znajdzie Pan w menu po prawej w tym naszym minirankingu. W menu u góry jest też link do porównawczej analizy najlepszych darmowych rachunków bankowych. Może Pan też założyć w Volkswagen Bank też bez warunków dotyczących płatności kartą albo w jakimś innym banku, ale już bez karty, bo w innych bankach już są warunki minimalnych płatności miesięcznych kartą.

Nie wiem, czy przy nowej próbie żona nie będzie już nowym klientem, ale mogą się pojawić jakieś komplikacje. Niestety tam są wymogi prawne, co do tych zgodności danych przy zakładaniu czegokolwiek przez Internet. Ustawa to reguluje.
duszek12 lipca 2016 16:26

Dziękuję Pani Sylwio za pomoc i radę, rozważę ten sposób. W sumie takie nowe konto na żonę potrzebuję dosłownie na tzw. sztukę, aby móc założyć te lokaty.
Dzisiaj BGŻ również odrzucił przelew i wniosek. Powód ten sam. Ciekawe natomiast jest to, że przed przelaniem środków, mając na uwadze doświadczenie z IB dzwoniłem na infolinię BGŻ i tam uprzejmy Pan doradził mi żebym jednak przelał te środki mimo wspólnego konta, ponieważ na danych z przelewu dane żony będą zachowane. Niestety prawda okazała się inna.
Zastanowię się jeszcze może nad jakąś mniej oprocentowaną lokatą niż te obecnie najlepsze. Może konto oszczędnościowe w BGŻ, które wciąż mam podniesie %%.
Dziękuję raz jeszcze i pozdrawiam serdecznie.
Robi Pani kawał dobrej roboty…dzięki
Sylwia 12 lipca 2016 22:41

Dziękuję 🙂 Samo konto w BGŻ jest ok, ale na chwilę, bo tam te okresy promocyjne są krótkie dla nowych środków i zawsze to niższy procent. W innych bankach nawet na lokatach z niższym procentem też mogą odrzucić przy przelewie ze wspólnego, chociaż nie wiem czemu tak robią. Koleżanka np. robiła przelew weryfikacyjny ze wspólnego konta przy zakładaniu osobistego w Banku Smart i wprawdzie dzwonili do niej żeby potwierdzić dane, ale założyli. To chyba różnie bywa za tymi wspólnymi kontami.

Pozdrawiam

Anonimowy 20 lipca 2016 17:42

Czy w Smart Banku jest obowiązek comiesięcznych wpływów? Czy jest np. bank, gdzie takiego wymogu nie ma?
Tak dla informacji, to w Smart Banku umowa o założenie konta osobistego przychodzi pocztą.
Sylwia 20 lipca 2016 23:52

Nie ma. Właśnie to jest taki bank, w którym nie ma żadnych wymogów i warunków żeby konto i 1 karta były w pełni darmowe.

Anonimowy 13 lipca 2016 13:31

BGŻ Optima nie podniesie % konta oszczędnościowego skoro nie tak dawno temu je obniżyła. W miarę dobrą propozycją jest depozyt 2,8% w Getin Bank na nowe środki do 15 lipca.

deep21 lipca 2016 13:12

Czy wiadomo coś Pani o tej lokacie?

bankowoscprywatna.noblebank.pl/lp/kontakt/main/lok_rentierska_fotel_082015/index.php?gnbaffid=sm&ctype=ban&affId=1538351&tdpeh=I4K*bAsM*9Q6IENT7ODaHqUFykVkYRtO.8iYHGm6tVHiXLMkHAGKum

Może ktoś z forumowiczów wie coś o tej lokacie, chyba, że jest to nowy produkt.

Sylwia 21 lipca 2016 15:52

To nie jest nowy produkt, kiedyś jej się tam przyglądałam, ale to jest długa jak dla mnie lokata – na 3 lata. Trzeba jechać do oddziału, czego też nie lubię. No i GNB niezbyt dobrze stoi – ma ceny akcji bardzo przecenione. Trudno przewidzieć jak się będzie rozwijała sytuacja, może wyjdą na prostą, bo już wiele razy wychodzili, może jakiś inny bank go przejmie. Nie mam pojęcia. Fakt, że jest BFG, których chroni depozyty, ale ja odpuściłam sobie tą lokatę, aczkolwiek też ją kiedyś rozważałam. Nie pamiętam też czy jest bez konta. W Noble są czasem ciekawe lokaty z kontem, ale tam jest lista bardzo wygórowanych warunków do spełnienia żeby konto było darmowe i trzeba spełniać przynajmniej 1 z nich, a jak się nie spełnia żadnego, to jest bardzo wysoka opłata – nie wiem dokładnie ile jest teraz, ale kiedyś to było około 100 zł za prowadzenie rachunku 😉 Teraz chyba zmniejszyli do 50 zł, ale to i tak absurdalna opłata, można jej uniknąć mając np. wpływ na 10 tys. albo saldo 200 tys. w tym banku. Tak mnie ta tabela opłat i prowizji kiedyś zaszokowała, że się jakoś do nich zraziłam.
Anonimowy22 lipca 2016 12:43

Jest to lokata rentierska na okres 3 lat, a więc bardzo długo oraz min. kwota to 150 tyś. Kiedyś czytałem regulamin i kartę produktu i chyba z tego co pamiętam nie ma konieczności zakładania konta do tego depozytu, ale też nie jestem pewien, raczej jednak nie.
Lokata ta ma swoje plusy i minusy. Wypłata odsetek jest raz w miesiącu, więc jeśli np potrzebujesz dodatkowe środki co miesiąc to jest to dobre rozwiązanie. Oprocentowanie też jest w miarę korzystne. Z drugiej strony jeśli zerwiesz tą lokatę przed upływem 3 lat to bank obniży oprocentowanie do 1%-1.25% za cały okres lokaty i różnice odejmie od kwoty którą zdeponowałeś na lokacie. To jest największy minus tego produktu.
Moim zdanie ta lokata jest dobra dla kogoś to na pewno wie, że nie będzie potrzebował tych środków prze cały okres 3 lat i którego satysfakcjonuje oprocentowanie w granicach 3%.
Angela22 lipca 2016 12:53

No dla mnie to za długo, ja nawet co do 2-letnich się sporo zastanawiam. Mam tylko jedną taką. W okresie 3 lata się sporo może zmienić w kwestii stóp procentowych – jak teraz są rekordowo niskie to może wzrosną. No, ale każdy ma swoje preferencje.
Anonimowy23 lipca 2016 13:25

Odpowiedziałem tylko tej osobie, która się zapytała co to za lokata. Oczywiście ja też nie jestem zwolennikiem deponowania oszczędności na długie okresy, ponieważ to jest pułapka, ale nie zawsze. To też zależy np. od tego jakie są warunki produktu, jaki jest procent.

Anonimowy 27 lipca 2016 12:56

Pani Sylwio, czy poleca Pani Lokatę Cloud?
Dzwoniłem na infolinię Idea Banku i z tego co już sam wyczytałem, że lokata jest z kontem idealnym, na którym musi być 10% z sumy na lokacie dowiedziałem się, że:
-konto jest w pełni darmowe
-nie ma obowiązku comiesięcznych wpłat na konto
-można wyrobić kartę bez żadnych warunków dodatkowych
Jedyny, zdaje się mankament, to ten z tą 10% kwotą z lokaty na tym koncie, gdzie pieniądze tak naprawdę nie pracują dla nas. Są jakby uśpione, a IB z nich korzysta.
Czy jest jeszcze coś co warto byłoby wiedzieć? Prosiłbym o Pani sugestię, wskazówki.

Sylwia 27 lipca 2016 14:23

Rozumiem, że lokatę Happy już Pan wykorzystał. Widzę, że Idea zniosła warunkową opłatę za kartę z minimum miesięcznych transakcji bezgotówkowych. To trochę poprawia tą ofertę Cloud. Jak Pan chce tam konto przenieść, to może Pan rozważyć tą ofertę, ale zw. na samą lokatę nie ma sensu. Jak Pan zauważył 10% kapitału musi leżeć na koncie na 0%, co daje nam w efekcie na dany moment na lokacie Cloud 3% – 10%(3%) = 2,7%. Zamiast lokaty Cloud to moim zdaniem znacznie lepszym rozwiązaniem jest opisana w powyższym artykule lokata Bezkarna w BGŻOptima (jeśli Pan jej jeszcze nie wykorzystał) na pełne 3% i nie otwiera się rachunku osobistego tylko darmowe konto oszczędnościowe, które można zamknąć w razie potrzeby przez Internet.

Anonimowy 28 lipca 2016 14:54

Jestem świeżak w tej materii i mam pytanko: czy jest jakiś okres w bankach jaki muszę odczekać po wygasłej lokacie? Czy np. dziś mi się skończyła, a jutro mogę nową założyć w tym samym oddziale banku.

Martyna 28 lipca 2016 15:15

Nie trzeba nic odczekiwać, można od razu nową otworzyć. W Idei przez Internet nawet możesz przedłużyć istniejącą lokatę na kilka dni przed jej wygaśnięciem, wskazując na jaką nową lokatę mają zostać przelane środki wraz z odsetkami i tak jest najszybciej i najwygodniej. Nie trzeba chodzić do oddziału. Bodajże 5 dni przed końcem lokaty pojawia się przycisk „Przedłuż” tylko nie pomyl z „Zerwij” 😉 bo zerwanie lokaty wiąże się z utratą odsetek.
Anonimowy28 lipca 2016 18:48

Nie ma żadnych okresów, nawet w innym oddziale tego samego banku możesz założyć.
Anonimowy29 lipca 2016 14:12

Dziękuję za odp 🙂
Szkoda, że tą lokatę 4% nie można założyć kilkukrotnie na raz czyli taka najbardziej odpowiednia to chyba „na teraz”, bo na 3 % i do tego można ją „użyć” 8 x w ciągu roku.

Gotek 29 lipca 2016 14:19

No to by było za dobrze, ta Happy na 4% to najlepsza lokata na rynku, nigdzie tyle nie ma, ale niestety można ją założyć tylko raz. Co do tej drugiej to domyślam się, że chodzi Ci o tą „Tylko Teraz” – ona jak sama nazwa wskazuje, za chwilę zniknie z oferty, jest tylko na kilka dni. Także nie założysz jej 8x w ciągu roku. Ewentualnie Bezkarna w Optimie Ci zostanie na 3% jeśli jeszcze nie zakładałeś.
Kaśka29 lipca 2016 23:14

Tej „Tylko Teraz” już nie ma. Chyba dzisiaj się skończyła, była raptem przez 2 czy 3 dni. No, ale zostaje jeszcze 3% w Optimie i na dłużej, bo na 3 miesiące. Jak ktoś już wykorzystał Happy to Optima jest najlepszą opcją. Ja już niestety wykorzystałam obie.
Anonimowy1 sierpnia 2016 13:19

Sama nazwa wskazywała, że nie będzie długo w ofercie banku więc można było się spodziewać, że za chwilę zniknie. Lokaty GO z oprocentowaniem 2,75% także już nie ma. Myślę jednak że Idea wypuści w sierpniu dobry produkt.
Kamilcyk1 sierpnia 2016 13:25

Przypuszczam, że dopiero najwcześniej za 2 miesiące.

Anonimowy 26 sierpnia 2016 16:42

Tak jak myślałem pojawił się dobry produkt depozytowy w Idea Bank jeszcze w sierpniu. Co prawda tylko na 1 miesiąc na 2,75%, ale uważam, że to w miarę korzystna lokata.

Sylwia 27 sierpnia 2016 11:02

Dostałam też reklamę na maila. Szkoda, że taki krótki okres. Jak sobie policzyłam różnicę w oprocentowaniu dla aktualnie wolnych środków, to mi wyszła bardzo drobna kwota różnicy w odsetkach. Na 3 miesiące już by była całkiem atrakcyjna jak na dzisiejsze warunki. Dla bardzo dużych sum może to być ciekawa propozycja, bo w przypadku dużych kwot te dziesiętne i setne części procenta już są zauważalne w postaci odsetek. Pewnie za kilka dni zniknie. Przypuszczam, że do końca miesiąca tylko będzie.

Ostatnio znowu większość banków poobniżała lokaty, słabo…
Anonimowy30 sierpnia 2016 11:37

Lokata Bezkonkurencyjna na 1 miesiąc na 2,75% w Idea Bank już zniknęła z oferty. Tak jak myślałem, była tylko przez kilka dni. To już jest standard jeśli chodzi o ten bank.

Sylwia 30 sierpnia 2016 11:40

No one się pojawiają raz na jakiś czas na kilka dni. Moim zdaniem i tak fajnie, że takie czasem wrzucają dla osób, które są już klientami, bo inne banki tak nie robią, a oprocentowanie mają niższe. Jedynie dla nowych klientów można spotkać nieco lepszy procent, więc moim zdanie to jest plus Idea Banku.
Anonimowy31 sierpnia 2016 12:25

Ja też uważam że fajnie. Nie mam większych zastrzeżeń. Oprocentowanie lepsze niż w innych bankach. Jak najbardziej plus dla tego banku, ale tylko z jednym wyjątkiem, lokaty trzeba opłacać w ciągu 5 dni od złożenia wniosku, niestety. W przeszłości czas na zasilenie rachunku to było 14 dni.
Sylwia 31 sierpnia 2016 12:28

No tak 5 dni na zasilenie lokaty to krótki okres. Przy 14-stu jak się komuś później jakaś lokata kończyła, to było większe pole do manewru. Przypuszczam, że ten czas ograniczyli, bo ludzie zakładali dużo wniosków na promocyjne lokaty, których potem nie zasilali, ale tylko przypuszczam.

Nevthonien 15 września 2016 23:19

Dzień dobry, miałabym takie pytanie laika – po zakończeniu lokaty (Happy Plus w Idea Banku) i przy ustawieniu na nieodnawialną, co się dzieje z „kasą”? Chodzi o to, że tam nie ma rachunku, więc gdzie zostają przelane pieniądze? Czy podaje się numer rachunku przy zakładaniu i tam są transferowane?

Artis 15 września 2016 23:29

Jak zmieniasz na nieodnawialną to podajesz rachunek w innym banku do zwrotu środków i pieniądze trafiają na twoje konto w innym banku.

Moim zdaniem wygodniej poczekać, aż się skończy i odnowioną już z odsetkami zerwać w pierwszy dzień. Oczywiście jeśli chcesz, żeby pieniądze wróciły na twoje konto w innym banku. Można też przedłużyć na dowolną lokatę w Idei, bo ogólnie mają najlepsze. Te zwykłe nie są już tak dobrze oprocentowane jak Happy, ale i tak lepszych nie znajdziesz.
Nevthonien16 września 2016 09:25

Dziękuję bardzo za odpowiedź.

Unknown 18 września 2016 15:34

Witam, gdzie można edytować lokatę w idea banku po zalogowaniu? Chcę zmienić na nieodnawialna i ustalić zwrot na rachunek. Nie widzę edytuj.
Jan S.18 września 2016 16:09

Jak korzystasz z systemu Idea Cloud, to już tam chyba nie ma teraz tej opcji. Możesz zadzwonić do nich i wydać taką dyspozycję – podajesz nr konta do zwrotu środków po zakończeniu lokaty. Możesz też poczekać do dnia zakończenia lokaty i tą odnowioną razem z odsetkami zerwać, jak się odnowi. Podajesz wtedy numer konta do zwrotu środków przez Internet.

deep17 października 2016 18:57

Normalnie kipię ze złości. Założyłem kiedyś żonie lokatę HAPPY PLUS w Idea Banku. Z powodów wspólnego konta, z którego robiony był przelew inicjujący lokata nie została założona, została odrzucona. Teraz kiedy problem ten został naprawiony, to po złożeniu wniosku o lokatę od razu dostaję maila, że wniosek został odrzucony, bez podania jakichkolwiek powodów. Podejrzewam, że pewnie żona figuruje jako klient IB, a nawet nie zdążyła nim być. Jak to rozwiązać.

Sylwia 17 października 2016 19:03

Bardzo możliwe, że gdzieś widnieje. Może też z Lions Banku? Nie mam pojęcia, może zadzwoń do nich i zapytaj o co chodzi, bo może też być jakaś inna przyczyna. Z Optimy już korzystałeś lub żona? Właśnie aktualizowałam artykuł, bo oni zrobili teraz lokaty na start trochę na wzór Idei – Lokata Bezkarna to taki odpowiednik Happy, a Bezkompromisowa odpowiednik Happy Plus. Opisaliśmy je też w tym artykule dzisiaj.

Nevthonien 18 października 2016 14:11

Mam pytanie odnośnie BGŻ Lokaty Bezkompromisowej, a ściślej: „Potem robimy przelew aktywacyjny w kwocie takiej jaką zdeklarowaliśmy we wniosku do zdeponowania na lokacie. ” Czy mogę zrobić przelew aktywacyjny na niższą kwotę (np. 1 zł), a dopiero potem założyć lokatę? Jakoś nie podoba mi się pomysł przelewania kilkudziesięciu tys. zł z możliwością odrzutu przelewu…

Michał 18 października 2016 14:21

Nie da się tak zrobić. Lokatę na start można założyć tylko na etapie składania wniosku. Jak już przyjdzie numer rachunku do przelewu to znaczy, że wniosek jest zweryfikowany i zaakceptowany. Jeżeli coś by się nie zgadzało, to pieniądze wracają na konto, z którego został zrobiony przelew. Przy czym, czemu mieliby Ci odrzucić przelew?? Musisz tylko zrobić ze swojego konta. Przy wszystkich lokatach zakładanych przez Internet jak nie masz konta w danym banku jest tak, że robisz przelew na zdeklarowaną kwotę na wskazany numer rachunku.
Nevthonien18 października 2016 15:12

Dzięki za odpowiedź 🙂 Myślałam, że mogą odrzucić, bo słyszałam o takich historiach przy zakładaniu rachunków (jakaś niezgodność danych między kontami). Poza tym mam środki zgromadzone na różnych rachunkach, więc teraz przelewam je na jedno konto. Pozdrawiam.
Adam18 października 2016 15:24

Jeśli poda Pani inne dane we wniosku, a inne będą w przelewie z Pani konta, to mogą odrzucić, ale to i tak się nic nie stanie, bo pieniądze wrócą na Pani konto. Jeśli dane będą się zgadzać, to nie powinno być żadnych problemów.

Anonimowy 24 października 2016 20:21

Pani Sylwio takie pytanie do Pani.
Z Lokat Idea banku może skorzystać Posiadacz Rachunku, który w okresie ważności oferty złoży poprawnie wypełniony wniosek ważny 2 dni.
Ok, czyli mam 2 dni na przelanie pieniędzy na wskazany przez bank rachunek. Ale np. składam wniosek o lokatę powiedzmy w poniedziałek rano, czy wówczas mam 48 godzin na przelanie pieniędzy czy tylko czas do wtorku do północy?


Sylwia
24 października 2016 20:48

Tam była zawsze ważność wniosku 5-7 dni. Chyba skrócili. Trochę poszperałam i domyślam się, że chodzi o lokatę „Tylko Teraz” albo „Halloween”? Ona pewnie za 2 dni zniknie z oferty, bo oni takie czasem wrzucają okazjonalne. Może dlatego mają taki krótki okres ważności wniosku. Wydaje mi się, że do wtorku do północy, bo raczej nie liczą na godziny. Najlepiej złożyć wniosek i do razu zrobić przelew. W zasadzie dzisiaj przelewy dochodzą bardzo szybko, ale trochę przegięli z tym czasem ważności wniosku. Jutro tam zadzwonię się dopytać.
Anonimowy26 października 2016 19:40

Pamiętam ze kiedyś, chyba kilka lat temu ten okres to 14 dni. To było dobre dla osób, które zakładają depozyty w bankach. Tak, chodzi o te lokaty, pewnie z nich nie skorzystam, po prostu obecne jeszcze trwają i na nie się już nie załapie. Niech Pani coś zrobi żeby wróciły stare czasy i ten okres był dłuższy niż obecnie, chociaż 7 dni. Na pewno wiele osób myśli podobnie.
Sylwia 26 października 2016 19:54

Ja mam to samo, też się pewnie nie załapię, bo te lokaty się pojawiają tylko na chwilę, a moje jeszcze trwają.

Tak pamiętam kiedyś wniosek był ważny przez 14 dni, potem 7, niedawno już było 5, ale teraz z tymi dwoma to przegięli.

Dzwoniłam tam, pytałam, ten okres dwóch dni dotyczy tych chwilowych ofert lokat. Wyraziłam swoją opinię na ten temat przez telefon i napisałam jeszcze maila pogardy. Nic więcej zrobić nie mogę.
Anonimowy27 października 2016 13:59

Z tym mailem pogardy to już chyba Pani trochę przesadziła. W końcu to ich bank i ich zasady, więc teoretycznie i praktycznie, to bank ma prawo decydować na jakich warunkach zakładamy depozyty. Ale oczywiście niezadowolenie z tego faktu jest duże i można wyrażać swoje opinie. Szkoda jednak, że bank nie wychodzi na przeciw klientom tak jak w przeszłości. Uważam że tym bardziej skoro powiedzieli, że dotyczy ofert chwilowych, to okres powinien być trochę dłuższy. Też mieliby z tego korzyść.
Sylwia 27 października 2016 14:01

Nie no z tą pogardą to żartowałam, taki slogan. Normalny, kulturalny e-mail wysłałam z moją opinią na temat skrócenia okresu ważności wniosku do 2 dni.

Grzegorz 30 grudnia 2016 22:50

Witam proszę o poradę.

Wczytałem się w tego bloga i wnioskuję, że ja bardzo słabo lokuję pieniądze.
Mam do ulokowania jakieś 190-200 tys.
Obecnie mam w Ing Śląskim ok. 60tys. nowych środków na koncie Oko bonus na 2% i ok. 70tys. starych środków na 0,7%. Mam też 60-70tys. w banku WBK Zachodnim na dwóch elokatach na 1%.
Może warto byłoby przenieść te fundusze na inne lokaty?
Myślę np. idea bank lub inne.
Jakie lokaty by mi pani poradziła i w jakiej kolejności?
Jeszcze nigdy nie zakładałem lokat przez Internet, bo się bałem, że stracę pieniądze. Ale takie by mnie interesowały ponieważ pracuję za granicą. Teraz jestem w Polsce tylko do 6tego stycznia. Chciałbym pewne lokaty, które można założyć przez internet za pomocą dowodu osobistego no i wszelkie sprawy czy ewentualne problemy, żeby też tak załatwić, żebym nie musiał się fatygować do Polski do oddziału banku.
Proszę o jakieś porady, bo jak tak policzyć całe moje pieniądze to pracują ledwie na 1% chyba.
Pozdrawiam: Grzegorz

Sylwia 30 grudnia 2016 23:24

Witam Panie Grzegorzu.
Duże kwoty jest dość trudno ulokować. Na pewno zaczęłabym od opisanej w artykule Lokaty Happy Plus na 100 tys., więcej się nie da. Chyba, że był Pan już klientem Idea Banku to niestety odpada. To moim zdaniem najlepsza lokata dla dużych kwot, bo ta bez plusa jest tylko do 10 tys. Po wykorzystaniu Happy Plus w Idei pojawiają się dość ciekawe lokaty promocyjne, ale trudno na nie trafić jak akurat kończy się nam jakaś lokata, a trzymać na koncie i czekać nie ma sensu, bo każdego dnia się traci. Problem będzie z resztą środków. Do niedawna była lokata Bezkompromisowa w BGŻOptima podobna to tej Happy Plus, ale obniżyli jej jakiś miesiąc temu oprocentowanie. To w idei się znajdą lepsze, ale długookresowe. 20 tys. bym dała na lokatę Bezkarną w BGŻOptimie (też opisana w artykule). Tam trzeba założyć konto oszczędnościowe, ale w pełni darmowe i można je zamknąć przez Internet po zakończeniu lokaty, aczkolwiek nie próbowałam zamykać, bo sobie je zostawiłam.

No i zostaje jeszcze 70-80 tys. na które nie mam pomysłu. Dałabym je chyba na to konto w Optimie na 2,3%, ale tylko do końca okresu promocyjnego (bodajże teraz do 9 lutego jest), bo potem jak się zacznie nowa promocja, to już nie będzie promocyjnego oprocentowania dla tych środków, bo 2,3% jest tylko dla nowych środków, a dla starych 1,7% na dzień dzisiejszy. Ewentualnie potem po założeniu Happy Plus może Pan jeszcze poszukać jakiejś innej w Idea Banku. Ogólnie nie ma nic ciekawszego. Wszystko poobniżali ostatnio.
Co do zakładania lokat przez Internet ja tylko tak robię od wielu lat. Na początku jak pierwsze zakładałam, to miałam pewne obawy, ale na dzień dzisiejszy już przerobiłam ich bardzo dużo i nigdy nie było żadnych problemów. W artykule powyżej ma Pan bezpieczne linki do ofert lokat na stronach banków.
Arleta30 grudnia 2016 23:37

Tylko nie pomyl tej Plus ze zwykłą Happy Grzegorzu, bo nie założysz na 100 tys. tylko na 10 tys. Happy Plus jest moim zdaniem najlepszą lokatą dla kwoty 100 tys. zł na rynku. Niestety już wykorzystałam. Ta Bezkarna w Optimie na 20 tys. też najlepsza w swojej kategorii, a dla kwot do 10 tys. to zwykła Happy, ale to Ciebie nie dotyczy, bo jak założysz Happy Plus to już zwykłej nie będziesz mógł.

Grzegorz 4 stycznia 2017 09:34

Witam. Lokatę Happy Plus na 100 tys. założę w najbliższy weekend za granicą. Myślę co z resztą środków, ciekawie wygląda ten BGŻOptima, bo tam nawet stare środki zarabiają lepiej niż teraz moje w ING i WBK. Czy tą Optimę też można załatwić wszystko przez internet? I do póki jeszcze jestem w Polsce, czy poleciłaby Pani jakiś bank, w którym jest konto darmowe. I gdy się kończą lokaty przerzucać pieniądze na jakiś lepszy procent niż w moich bankach. A wracając do lokat to niekoniecznie muszę mieć na trzy miesiące. Mogą być też dłuższe nawet do roku. I jeszcze pytanko o Idea Bank. Zakładając lokatę Happy Plus nie założę już innej w tym banku? Pozdrawiam: Grzegorz

Sylwia 4 stycznia 2017 10:25

W takich bankach jak ING i WBK rzeczywiście nie ma sensu trzymać oszczędności, bo mają bardzo niskie oprocentowanie.

Tą BGŻOptimę też może Pan założyć w pełni przez Internet. Tylko podczas składania wniosku trzeba załadować do systemu skan lub wyraźne zdjęcie dowodu.

Po założeniu lokaty Happy Plus może Pan potem zakładać inne lokaty w Idea Banku. Nie może Pan tylko zwykłej lokaty Happy tej do 100 tys., bo one są alternatywne – albo jedna, albo druga. Obie są tylko dla nowych klientów.

W kwestii darmowego konta to proponuję wybrać Nest Bank – dawny Bank Smart. Tam jest w pełni darmowe konto bez warunków do spełniania przez klienta. Prawie nie ma takich kont. Jedna karta jest całkowicie darmowa bez warunków. Są też darmowe konta walutowe bez opłat za prowadzenie i z darmowymi przelewami europejskimi SEPA. Konto również można założyć w pełni przez Internet, aktywując je za pomocą przelewu weryfikacyjnego na 1 zł np. z ING. Przy okazji może Pan tam też zagospodarować 10 tys. zł na 4% na 3 miesiące, bo tam też jest lokata dla nowych klientów, ale tylko zakładających konto osobiste. Można ją założyć przez 30 dni od otwarcia konta. Proponuję się zapoznać wcześniej dokładnie, bo jest tam sporo ciekawych rzeczy np. ciekawe konta oszczędnościowe.

Pozdrawiam

Anonimowy 17 marca 2017 10:46

Po zakończeniu lokaty Happy, chciałam zamknąć dostęp do serwisu transakcyjnego. Nie będzie mi już potrzebny. A nie jestem pewna czy za 2, 5… lat nie wprowadzą opłaty za posiadanie jego. Podejrzewam, że zapomnę iż posiadam taki dostęp a nie chciałabym się niemiło zaskoczyć. Dlatego, napiszcie mi jak skutecznie zrezygnować z niego?

Michalina 17 marca 2017 12:08

Nie musisz zamykać dostępu do systemu internetowego, nie wprowadzą Ci opłaty. Nawet nie mieliby jak jej pobrać, skoro nie masz konta, to jak? Abstrahując od tego, że taka sytuacja byłaby totalną abstrakcją. Ja mam ten dostęp od 10 lat. W żadnym banku nie ma opłaty za coś takiego jak dostęp do systemu. Poza tym jak zamykasz konta w różnych bankach, to często login, hasło i dostęp do systemu i tak zostaje. Idea ma praktycznie najlepsze lokaty również poza promocją. Będziesz chciała kiedyś znowu założyć i trzeba będzie znowu wszystko na nowo otwierać. Jeśli jednak się uprzesz, to możesz się z nimi skontaktować i wypowiedzieć umowę ramową.

Anonimowy 5 kwietnia 2017 19:10

Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy w Idea banku jest jakiś limit odnośnie ilości zakładanych lokat? Mam zamiar otwierać co miesiąc nową lokatę wpłacając na nią od 1000zl do 2000zl na okres 2-3 lat każda i interesuje mnie czy jest taka możliwość w idea banku? Pozdrawiam.

Sylwia 5 kwietnia 2017 22:08

Witaj. Nie słyszałam nigdy o takim limicie, ale może na wszelki wypadek zadzwoń do nich. W każdym razie raczej nie ma takiego ograniczenia o ile nie wynika z jakichś rozwiązań systemowych, ale powinno się dać.

Anonimowy 5 kwietnia 2017 22:13

Dziękuję za odpowiedź Pani Sylwio.


Anonimowy
6 lipca 2017 11:21

Ostatnio pojawiła się lokata wielki procent w Idea Bank na 2,5 procent, nawet dobrze. Do wyboru 3 okresy: 2 miesiące, 4 lub 6 miesięcy. Pani Sylwio który wybrać? Czy w najbliższych miesiącach może jeszcze wzrosnąć oprocentowanie czy raczej nie, prawdopodobnie jednak nie. Nie będą mi potrzebne te środki w perspektywie pół roku, więc może wybrać najdłuższy? Jak Pani poradzi?

Sylwia 6 lipca 2017 11:53

Ja bym wzięła na 6, bo raczej trudno się spodziewać wzrostu stóp procentowych w najbliższym czasie. Ona pewnie będzie w ofercie kilka dni i potem zniknie z oferty, także proponuję nie czekać za długo.

Pozdrawiam

Anonimowy 6 lipca 2017 15:54

Też tak myślałem, ale chciałem poznać Pani zdanie. Tak, raczej długo nie będzie na stronie banku, więc skorzystam. Dzięki

Anonimowy 7 lipca 2017 14:11

Pani Sylwio, chciałbym się jeszcze zapytać o Deutsche Bank. Tam też pojawiła się dobra lokata tzw. powitalna na 3 procent na rok czasu. Dodatkowo trzeba też założyć konto, ale do końca roku jest bezpłatne. Ten bank jest sprzedawany w Polsce, ale chyba depozyty są bezpieczne, poza tym jest BFG. Ja mam w tym banku tylko konto oszczędnościowe, więc pytanie czy mogę założyć tą lokatę? Chyba tak. Jeśli tak, to może jednak z tej propozycji skorzystać, zawsze trochę lepsza. Czemu bank wypuścił tak dobrą ofertę i na tak długo?

Sylwia 7 lipca 2017 14:27

Najlepsze pytanie Pani zadała na końcu. Deutsche Bank ma problemy i jest w kiepskiej kondycji finansowej. Widać bardzo potrzebują pieniędzy.

Nie znam dokładnie tej oferty. Nie wiem też, czy jak Pani nie jest nowy klientem, to może Pani ją założyć, ale możliwe, że tak. Tylko z tego co widzę wymaga założenia konta dbNET Premium, które zapewne wiąże się z jakimiś opłatami i warunkami do spełnienia odnośnie aktywnego korzystania. Zwykle słowo Premium, Vip itp. wiążą się z dość wygórowanymi opłatami i wymaganiami. Przy czym musiałby Pani sobie poczytać w tabeli opłat i prowizji, bo nie sprawdzałam.

No to już Pani ryzyko jest. Wydaje mi się, że ten bank nie padnie, bo by się cała Europa posypała i znowu by był wielki kryzys finansowy, aczkolwiek jak pokazał kryzys w USA różne rzeczy mogą się zdarzyć w dzisiejszych czasach.

Fakt jest BFG, ale to zawsze stres, nerwy itp. W przypadku tak wielkiego banku nie wiadomo jakby to wyglądało. Do wypłaty pewnie by były olbrzymie pieniądze, bo to już nie bank spółdzielczy, czy SKOK.

Nie chcę Pani nic sugerować, bo nie wiem co się może wydarzyć. Ja mimo wszystko bym się chyba bała, ale to nie znaczy, że Deutsche Bank upadnie. Poza tym raczej nie zakładałabym konta premium tylko ze względu na nieco wyższy procent na lokacie. Jak inny bank wykupi polski Deutsche Bank to może nawet lepiej i bezpieczniej. W tej kwestii to musi Pani już sama się zastanowić.

Anonimowy 12 lipca 2017 16:52

Pani Sylwio podobno w ostatnich dniach pojawiła się lokata na nowe środki w Alior banku na 9 miesięcy na 2,25%, stałe oprocentowanie. Jednak na stronie banku nie widzę, chyba że nie zauważyłam. Czy może to Pani sprawdzić i napisać co myśli o tej lokacie, czy warto ją założyć.

Sylwia 13 lipca 2017 10:47

Nie widzę tam takiej lokaty, ani w żadnych zestawieniach też jej nie ma. Dla nowych środków jest tam teraz 2% na 92 dni. Także ta nie powala. No i z tego co widzę nawet nie da jej się obecnie założyć przez Internet, tylko trzeba jechać do oddziału.

Anonimowy 13 lipca 2017 12:32

No właśnie na stronie banku nie ma. Ale Pani w oddziale powiedziała mi, że jest taka lokata na nowe środki na 2,25% na 9 miesiecy, chyba nie kłamie. Tak w zestawieniach czy rankingach lokat też nie widnieje.
Pani Sylwio jednak jest ta lokata. Teraz właśnie przeglądam tabele oprocentowania Alior Banku SA dla Klientów Indywidualnych. Obowiązuje od 7 lipca 2017 roku. Rozdział IV. Oprocentowanie Lokat dostępnych w ofercie Banku. Jednak jest, ale powinna też być na stronie banku, jednocześnie tak, żeby było to przejrzyste i nie trzeba szukać po tabelach.

Sylwia 13 lipca 2017 15:52

Rzeczywiście po 15 minutach szukania znalazłam. Jest w tabeli, ale na stronie nie ma oferty. Nie wiem czy jest aktualna nadal. Może tylko w oddziale jest dostępna.

Anonimowy 14 lipca 2017 19:03

Tak jest nadal aktualna, chyba tylko w oddziale. Oczywiście nie stanowiłoby problemu dla mnie, żeby tam podejść. Ale jednak nie założę. 9 miesięcy to trochę długo i pewnie pojawi się coś podobnego jeśli chodzi o %. A na stronie nie ma, ponieważ chyba ten bank tak trochę ofertę depozytów traktuje nie do końca poważnie. Jakby im nie zależało do końca na takich klientach, ale to tylko moje takie ogólne wrażenie, więc może się mylę. Jeśli mogę Panią prosić, to niech Pani, że tak powiem, monitoruje sytuację z Deutsche Bank. Jednak ta lokata powitalna na 3 procent jest bardzo atrakcyjna, podobno można z niej skorzystać do końca roku. Wydaje mi się, po przeanalizowaniu na stronie banku, że wszystko jest ok z tą lokatą i kontem. Na razie mnie nie interesuje, ale za kilka miesięcy być może skorzystam. Oby sytuacja właścicielska z tym bankiem się unormowała w okresie pół roku i będzie można jeszcze przed końcem roku założyć, ale zobaczymy jak się sytuacja rozwinie.

Kamil 14 lipca 2017 19:43

Nie traktuje poważnie, bo Alior ma kupę kasy. Pewnie między innymi z prowizji i nie mają parcia na lokaty. Co do Detusche Banku to poczytałaś dobrze warunki tego konta premium?
Konto za prawdziwe „0” ;), ALE!!! Pod warunkiem: Jak zapewnisz regularne wpływy na Konto dbNET PREMIUM min. 5000 zł lub będziesz posiadać aktywa na produktach depozytowych i inwestycyjnych w wysokości min. 50 000 zł. Od 1.01.2018 opłata za prowadzenie wynosić będzie 20 zł miesięcznie jak nie spełnisz warunków. No chyba, że chcesz od razu po likwidacji lokaty zamykać konto, bo ogólnie DB nie ma raczej za dobrych lokat poza może taką promocją dla nowych klientów.

Anonimowy 17 lipca 2017 21:33

Czyli jednak intuicja mnie nie myliła co do Alior Banku. Rzeczywiście nie zależy im na klientach depozytowych tak za bardzo. Tak oczywiście, przeczytałam warunki konta db premium do tej lokaty. Na tym koncie będzie 0 zł, ale jeśli założę tą lokatę na 50 tyś zł, to jestem zwolniona z opłat całkowicie, prawda. Tak, po roku czasu od założenia lokaty zamykam to konto ponieważ zależy mi tylko na odsetkach z depozytu, a konta to mam w innych bankach. Teraz chodzi o to żeby było to całkowicie bezpieczne. Pani Sylwia to tak raczej podchodzi z rezerwą do tego. A co Ty myślisz Kamilu o tej sytuacji Deutsche Banku? Widzę że raczej jesteś zorientowany w tych tematach.

Kamil 18 lipca 2017 09:56

Nie wiem jaka będzie przyszłość Deutsche Banku. Tego pewnie nie wie nawet zarząd tego banku. Ja wybieram lokaty dlatego, bo są chyba najbezpieczniejszą formą trzymania oszczędności. Mimo, że jest BFG, to nie wiem czy czułbym się bezpieczny lokując swoje oszczędności w banku z poważnymi problemami finansowymi, ale to tylko moje zdanie. Sama musisz zdecydować.

Kristoff 11 sierpnia 2017 14:07

A kiedy skończy się okres lokaty Happy, w jaki sposób mogę przelać środki na inne konto, skoro nie posiadam konta w Idea Banku?

Sylwia 11 sierpnia 2017 14:10

Jak się zakończy, to się odnowi na kolejny okres. Wtedy zrywasz i podajesz nr rachunku do zwrotu środków (kapitału i odsetek). Podajesz swoje konto w innym banku i gotowe.


Anonimowy
30 sierpnia 2017 21:51

Pani Sylwio mam taki problem. Próbowałem kilkukrotnie założyć lokatę tylko teraz w IDEA BANKU poprzez stronę internetowa banku, ale bezskutecznie. Wszystkie dane wypełniłem, na końcu pojawiła się informacja o treści: „gratulacje, złożyłeś wniosek o lokatę. Potwierdzenie złożenia wniosku wraz z danymi do logowania zostały wysłane na twój adres e-mail, itd”. Ale nie mam zupełnie żadnych wiadomości na poczcie na ten temat, więc nie mogę założyć tej lokaty. Pani w oddziale wysłała mnie na infolinie. Może są jakieś kłopoty w systemie, ale wątpię. Pani ma na pewno dobre info na ten temat, bo czytałem, że właśnie w ten sposób zakłada Pani lokaty. Jak można to wytłumaczyć.

Sylwia 30 sierpnia 2017 22:03

Witam, rzeczywiście ja tylko w ten sposób zakładam lokaty. Wprawdzie nigdy mi się nie zdarzyło przy zakładaniu lokat, żeby e-mail z banku nie doszedł, a zakładam je w Idei od lat w ten sposób, ale tak się zdarza w różnych innych serwisach. Z systemem raczej jest wszystko ok, ale serwer poczty mógł nawalić. Czy sprawdzał Pan na swojej skrzynce w folderze ze spamem? Może filtr odsiał. Czy korzysta Pan z dodatkowego programu do obsługi poczty na komputerze jak np. Outlook, czy Thunderbird? Jeżeli tak to mogły te maile być odfiltrowane pierwszy raz bezpośrednio na poczcie, a potem drugi raz przez program do obsługi. Mi nigdy nie odsiało poczty z Idea Banku, ale te filtry się teoretycznie same „uczą” – jak Pan kiedyś oznaczył coś podobnego jako niechcianą pocztę. Proszę sprawdzić, czy Panu tych maili po prostu nie oznaczyło jako niechcianą pocztę.

Pozdrawiam

Anonimowy 1 września 2017 14:52

Tak sprawdzałem spam, nic zupełnie nie ma. Nie, nie korzystam z takich programów do obsługi poczty. Chyba nie założę tej lokaty jednak.

Sylwia 1 września 2017 16:23

To obstawiam, że to był jakiś problem związany z którymś serwerem pocztowym – Pana, albo ich. Właśnie zrobiłam test wniosku o lokatę Happy na fikcyjne dane i od razu przyszły maile – najpierw z loginem, potem z wnioskiem o lokatę i numerem konta do przelewy.

Jeśli ma Pan taką możliwość, to może na innego maila przyjdzie. Chociaż mogło też Pana pesel i dane oznaczyć jako że wniosek w systemie u nich już widniej, ale nie wiem. Pani na infolinii raczej nie pomoże, bo to kwestie informatyków bardziej. Może jedynie zgłosić sprawę do odpowiedniego działu.

Anonimowy 2 września 2017 09:49

Na innego maila też próbowałem, założyłem jeszcze jeden mail, ale na mnie oczywiście. Tak, na info nie zamierzam nawet dzwonić, bo to bez sensu, nic nowego tam nie powiedzą. A zgłaszać sprawy gdzieś dalej też nie będę, no trudno. Ale co ciekawe tego wniosku u nich nie ma w systemie, tak mi Pani w oddziale powiedziała po sprawdzeniu. A czarno na białym pisało na stronie, że tak, złożyłeś, gratulacje itd, wie Pani tak jak pisałem wcześniej.

Nie chcę Pani męczyć tą moją sprawą, ale jeszcze jedno, już na koniec. Czy możliwe jest, że bank po prostu jakby automatycznie blokuje mi możliwość założenia lokaty u nich z jakiegoś powiedzmy powodu. Tak sobie pomyślałem, że może tak. Próbowałem jeszcze dzisiaj kilka razy z różnych komputerów i nic oczywiście, zawsze to samo. No bo tak, wniosek na stronie wypełniłem, pojawiło się info, że wszystko jest jakby ok, że złożyłeś wniosek, potwierdzenie zostało wysłane na email wraz z danymi do logowania, itd. Poszedłem do banku, żeby zapytać się czemu nie mam na meilu żadnych wiadomości od nich, umowy lokaty i rachunku do zasilenia. Podałem swoje dane, Pani w oddziale sprawdziła i okazało się że mojego wniosku o lokatę w ogóle nie ma w systemie banku, nic więcej nie mogła pomóc, to rozumiem. Więc jakie wyciągnąć podsumowanie z tego wszystkiego. Czy jest to w ogóle możliwe, jak Pani sądzi?

Sylwia 2 września 2017 10:09

Myślę, że właśnie tak jest, że Pana automatycznie blokuje – po danych. Lokata Happy jest tylko dla nowych klientów, którzy nie korzystali nigdy wcześniej z usług Idea Banku, w tym także Lion’s Banku, który jest częścią Idei. Przypuszczam, że jak składał Pan pierwszy wniosek, to coś poszło nie tak z serwerem pocztowym i mail nie doszedł, a teraz automatycznie blokuje Panu po danych kolejne wnioski. Wniosek jest ważny kilka dni więc już mógł zniknąć z systemu i dlatego Pani w banku go w systemie nie widziała. Kiedyś ludzie zakładali Lokatę Happy w Idei i Lokatę Welcome w Lion’s mimo, że w warunkach obu lokat było napisane, że to jeden bank i trzeba być nowym klientem dla obu, ale system tego nie wyłapywał. Więc może wprowadzili jakieś zabezpieczenie, żeby nie składać wielu wniosków. Aczkolwiek to tylko moja spekulacja i przypuszczenia.

Może alternatywnie wybierze Pan, którąś startową lokatę z BGŻ Optimy, są dość podobne. Po Idei najlepsze. W menu po prawej stronie jest ranking – jest tam link do ich dokładnego opisu. Trzeba razem z lokatą założyć całkowicie darmowe konto oszczędnościowe, ale można je potem zamknąć przez Internet. Ja sobie je akurat zostawiłam, ale jak ktoś nie chce, to można łatwo zamknąć po zakończeniu lokaty w BGŻOptima.


Anonimowy
22 września 2017 14:41

Dzień dobry. Mam takie pytanie, jaka jest częstotliwość kapitalizacji odsetek na koncie oszczędnościowym w Alior Banku. Czy jest to kapitalizacja dzienna, czy miesięczna, chyba ta pierwsza, ale chciałbym mieć całkowitą pewność. Chcę wypłacić środki przed końcem miesiąca z tego konta oszczędnościowego i nie wiem, czy nie stracę odsetek.

Misiek 22 września 2017 14:52

Nie wiem jak dokładnie jest w Aliorze, ale wszystkie normalne konta oszczędnościowe jakie znam, mają kapitalizację miesięczną. Przy czym chyba to trochę źle rozumiesz. Kapitalizacja miesięczna polega w tym wypadku na tym, że Ci raz w miesiącu wpłacą odsetki na konto, ale jak wypłacisz pieniądze, to nie stracisz odsetek. Po prostu w momencie naliczania odsetek policzą Ci odsetki za te dni, w których pieniądze znajdowały się na konice.

Reasumując odsetki są wypłacane (doliczane do salda) raz w miesiącu, ale liczone są dla każdego dnia osobno.

Piotr 4 października 2017 14:46

Witam serdecznie. Mam na imię Piotr. Chcę założyć Lokatę HAPPY w Ideabanku (4,00% w skali roku na okres 2 miesięcy). Przypuśćmy, że lokuję max kwotę 10 tys. (przewidywany zysk 54 zł). Zakładając lokatę.. oświadczam, że przed zawarciem umowy otrzymałem/am, zapoznałem/am się i akceptuję treść m.in. Umowy o korzystanie z usług bankowości elektronicznej. Moje pytania: Czy przy w/w założeniach na pewno zysk będzie wynosił 54 zł (nie jestem klientem tego banku)? Są jakieś haczyki? Czy mogę założyć również Lokata TYLKO TERAZ (2,75% w skali roku na okres 3 miesiące)? Czy przy zakładaniu mogę od razu zaznaczyć, że lokaty mają być nieodnawialne? Co się dzieje z tą Umową o korzystanie z usług bankowości elektronicznej po zakończeniu lokat (sama się rozwiązuje, trzeba rozwiązać – jeśli tak to w jaki sposób)? Na co jeszcze zwrócić uwagę…? Z góry dziękuję za pomoc.

Sylwia 4 października 2017 15:00

Tak to wyjdzie mniej więcej tyle. Nie ma haczyków. To praktycznie najlepsza lokata na rynku, bez dodatkowych produktów i konieczności zakładania konta.

Możesz założyć też lokatę Tylko Teraz, ale najpierw załóż tą Happy, bo one są tylko dla nowych klientów, a jak założysz najpierw inną to już nie będziesz nowym klientem.

Co do umowy o bankowość elektroniczną, to to jest tylko dostęp do systemu banku, nie trzeba jej rozwiązywać. Jak chcesz to możesz rozwiązać, ale nie ma sensu, bo kiedyś możesz chcieć założyć kolejną lokatę, a Idea ma ogólnie najlepsze lokaty. Nie zakładasz konta, nie ma żadnych opłat.

W starym systemie była możliwość wyłączenia odnawialności przez system bankowości elektronicznej, ale w nowym już nie ma. Możesz zadzwonić i wyłączyć odnawialność, ale najłatwiej jest zalogować się w dzień zakończenia lokaty i jak się odnowi i doliczą się odsetki, to zerwać lub zmienić na inną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też:

Menu

Popularne

Nowe

Tagi

Serwis używa plików cookie, korzystanie z serwisu oznacza zgodę na korzystanie z plików cookie - Polityka Cookies i Prywatności