Archiwum komentarzy o lokatach w Idea Banku

W tymi miejscu znajdują się zarchiwizowane komentarze z tematu o Idea Banku.

Anonimowy 27 października 2015 08:35

Witam, którą lokatę poleca Pani w tym banku? Kwota 60 tys. Czy orientuje się pani jak jest z upoważnieniem na wypadek śmierci?

Sylwia 27 października 2015 10:50

Witam, domyślam się, że to Pan/Pani pisał/a we wpisie o BGŻ Optima?
– 10 000 tys. na pewno na Lokatę Happy na 4%, tą do której link zamieściłam w tym wpisie (ona jest tylko dla nowych klientów).

Po jej założeniu, patrząc na aktualną ofertę potem można wybrać na pozostałe 50 000 zł np. lokatę „Tylko dziś” na 3% na 2 miesiące. Ustawić ją na nieodnawialną, tak by pieniądze wrócił na konto oszczędnościowe. Powinny być to wtedy nowe środki, więc załapią się na promocyjne oprocentowanie i będą mogły poczekać na pieniądze z lokaty Happy. Można też wybrać najpierw lokatę na 13 dni na 3,25% – Lokata „Wielka Trzynastka”, a potem wrzucić na inną. Tylko ta lokata „Tylko Dziś” może być już wtedy niedostępna, ale możliwe, że będzie jakaś inna podobna.

Najwygodniejszym rozwiązaniem będzie chyba lokata Power na 3 miesiące na 2,9%, ona jest dla nowych środków. Zatem najlepiej ją założyć od razu po lokacie Happy. Oni tam weryfikując, czy są to nowe środki, sprawdzają saldo na dzień bazowy. Obecnie jest to 20 września, ale nie wiem kiedy będzie Pan/Pani zakładał/a lokaty.

Wszystko zależy od tego, czy najbardziej liczy się dla Pana/Pani oprocentowanie, czy to żeby zebrać w jednym okresie kapitał z powrotem do kupy. Nawet jak będą jakieś małe różnice w okresach, to część pieniędzy może poczekać na resztę na koncie oszczędnościowy.

Prosiłabym o przedstawienie się chociaż imieniem, bo wtedy łatwiej mi się zwracać odpisując.

Pozdrawiam.

Sylwia 28 października 2015 08:48

Dzisiaj się jeszcze pojawiła lokata Hallowen na 3,5%, ale tylko na 1 miesiąc
Irena28 października 2015 20:40

Witam, tak to ja pisałam w związku z zakończeniem Bezkarnej. Czyli 10 tys. na Happy, a pozostałe na Power? A ustawić nr konta z BGŻ i tam niech przeleją środki po zakończeniu? Jeszcze proszę mi powiedzieć czy można zrobić jakieś pełnomocnictwo? Mam na imię Irena Pozdrawiam
Sylwia 28 października 2015 20:51

Witam Pani Ireno. Tak jak nie chce Pani kombinować, to chyba tak najlepiej, ale w pierwszej kolejności trzeba założyć Happy. To się bardzo szybko zakłada. Link do formularza ma Pani podany w tym artykule. Potem dopiero Power jak już przeleje Pani pieniądze na Happy. Jeżeli chce się Pani pokombinować z tymi lokatami to może uzyskać na tych 50 000 zł nieco wyższy procent. Teraz jest też ta Halloween na 3,5% na miesiąc a potem jeszcze jakąś inną z aktualnej oferty jak będzie dostępna w Idei. Tylko trzeba będzie trochę więcej przelewów zrobić.

Jak Pani się zdecyduje na Power, to po założeniu Happy proszę dać znać kiedy, będzie Pani zakładała tą Power, to Pani sprawdzę jaki tam oni podają aktualnie dzień bazowy do sprawdzania salda, żeby się Pani nie wstrzeliła akurat w moment, że się okaże, że te środki nie byłyby nowe, bo wtedy jest niższe oprocentowanie.

Może je Pani ustawić na nieodnawialne tak by wróciły na konto w BGŻOptimie.

Co do pełnomocnictwa to z poziomu serwisu internetowego chyba się nie da tego zrobić, ale w zasadzie nie jest potrzebne, bo wszystko robi się przez Internet po zalogowaniu. Jak Pani komuś poda dane do logowania i udostępni telefon, to sam będzie mógł zmieniać. Chociaż oficjalnie niby nie powinien.

Pozdrawiam

Irena 29 października 2015 14:00

Witam, czy radzi mi Pani przelać pieniądze z konta oszczędnościowego w BGŻ od razu na lokaty w Idea Banku (o ile to w ogóle jest możliwe?), czy najpierw na swoje konto, a następnie na lokaty? Pozdrawiam Irena
Sylwia 29 października 2015 14:01

Witam Pani Ireno. Musi Pani najpierw przelać na swoje konto osobiste.
Irena30 października 2015 08:32

Pani Sylwio, przed chwilą chciałam przelać pieniądze z BGŻ, ale zaproponowali mi lokatę 4 miesięczną, nieodnawialną na 2,80%. Co mi Pani w tej sytuacji radzi? Irena
Sylwia 30 października 2015 09:00

Witam Pani Ireno, to już musi Pani sama zdecydować. Oni do Pani dzwonili, czy Pani dzwoniła? To jest na pewno prawdziwa, czysta, typowa lokata bankowa? W Idei może Pani uzyskać wyższe oprocentowanie szczególnie zakładając Lokatę Happy i tą Halloween 3,5%, potem może Trzynastkę 3,25% lub lokatę Tylko Dziś na 3% na 2 miesiące, a na koniec będzie też te 2,8% na oszczędnościowym w Optimie o ile nic się nie pozmienia, tylko musi Pani założyć kilka lokat i trochę przelewów porobić. Z kolei zostając w Optimie wygodniej. Za 4 miesiące też może Pani pozakładać lokaty w Idei, tylko trudno przewidzieć jaka wtedy będzie oferta w Idei. Happy raczej będzie dostępna. Co do innych to trudno przewidzieć jakie będą . Zależy co się dla Pani liczy, czy procent, czy wygoda.
Irena1 listopada 2015 14:53

Witam, Informację od BGŻ otrzymałam w momencie, gdy chciałam przelać pieniądze i wtedy zadzwoniłam, żeby się upewnić co i jak. Z lenistwa postanowiłam poczekać te 4 miesiące i zostawić pieniądze w BGŻ, ale jeśli mi Pani wyliczy ile na tym tracę, to kto wie? Pozdrawiam Irena.
Sylwia 1 listopada 2015 15:01

No jak Pani uważa, ja nie chcę Pani przekonywać w żadną stronę. Zapytała Pani, to napisałam co ja bym zrobiła na Pani miejscu. Trochę by się trzeba było naliczyć, żeby dokładnie wyliczyć. Zależy, które lokaty by Pani wybrała. Nie są to na pewno jakieś krocie, szczególnie przy tak krótkich okresach, ale jak to mówią „na ziemi nie leży”. Ogólnie 2,8% w BGŻOptimie nie powala jakoś szczególnie, mimo, że na dzisiejsze warunki nie jest to słaby procent. Idea ma moim zdaniem jedne z najlepszych ofert lokat dla większych kwot. Ja już dawno niestety Happy wykorzystałam, ale teraz często większe kwoty deponuję właśnie w Idei, bo zwykle nie licząc promocyjnych lokat powiązanych z innymi produktami, to Idea ma zazwyczaj najlepsze oprocentowanie.
Irena2 listopada 2015 18:13

Dziękuję. Przyjdę po radę za 4 miesiące:)
Sylwia 3 listopada 2015 21:39

Ok, proszę śmiało pisać, jak coś.

Pozdrawiam

Marcelina 30 czerwca 2016 12:36

Idea ma zawsze najlepiej oprocentowane lokaty, po wykorzystaniu lokaty na start, można jeszcze założyć w BGŻOptimie lokatę Bezkarną, ale potem już ciężko coś znaleźć ciekawego.

Osoba Anonimowa28 grudnia 2015 15:39

Witam. Czy mogę założyć dzisiaj lokatę Power w Idei? Ostatnią lokatę z polisą w Idei zakończyłam we wrześniu.

Adam 28 grudnia 2015 15:53

Według informacji obecnie podawanej na stronie banku dotyczącej lokaty Power – nowe środki będą nadwyżką na saldem na koniec 20 dnia miesiąca, poprzedzającego miesiąc kalendarzowy, w którym nastąpił wpływ środków na rachunek danej Lokaty POWER.

Także myślę, że powinno być ok, jak nie miała Pani nic w Idei od września.

Proszę pamiętać, że środki zdeponowane w Lion’s też do tego wliczają.

W Getinie to jest trochę lepiej rozwiązane, bo od razu przy zakładaniu lokaty dla nowych środków system pokazuje jakie jest saldo bazowe starych środków i ile będzie nowych.

Adam 28 grudnia 2015 16:23

Tylko, że w Getinie jest niższy procent na tej lokacie dla nowych środków niż w Idei.

Bartosz 18 stycznia 2016 13:12

Szanowni Państwo, mam pytanie, jak sprawdzić w BGŻ Optima dzień bazowy sprawdzania salda konta oszczędnościowego? Dziękuję i pozdrawiam Bartosz.

Artur 18 stycznia 2016 13:26

W zasadzie to jest chyba temat o lokatach w Idei ;). Z tego co wiem to tam w Optimie jest napisane na dole przy opisie konta.
Anonimowy27 stycznia 2016 11:48

Ok, bardzo dziękuję.

Irena 13 lutego 2016 16:27

Witam, Pani Moniko tak jak napisałam w listopadzie, wracam do Pani z prośbą o radę. Chcę zainwestować 60 tys. maksymalnie na rok. Co mi Pani doradzi? Lokatę Happy już kiedyś wykorzystałam, a to jednorazowa przyjemność, no i kwota nie taka. Czekam na podpowiedź. Pozdrawiam Irena

Sylwia 13 lutego 2016 16:46

To chyba ja z Panią rozmawiałam o tych lokatach, jeśli dobrze kojarzę, ale nie wiem, Monika? Jeśli to do mnie pytanie, to trudno mi coś teraz polecić. Jak Bezkarna w Optimie i Happy w Idei wykorzystana, to i Welcome w Lion’s odpada, bo Lion’s to też Idea. Sama szukam i nic nie widzę ciekawego. 2,8% dla nowych środków w Getinie. Czasem trafiam też na jakieś promocyjne na start do 10000 zł, ale to nie ma co tak rozbijać. Pozostałe to z kontami z opłatami i warunkami, albo z funduszami.
Irena15 lutego 2016 08:25

Przepraszam, pomyliłam imię. Czyli cienko to wygląda i nic ciekawego powyżej 3% obecnie nie widać na horyzoncie. Na razie zostawię pieniądze w BGŻ, bo jeszcze do końca lutego trwa lokata. Może coś się wyklaruje. Pozdrawiam Irena
Sylwia 15 lutego 2016 13:01

Poza Happy w Idei i Bezkarną w Optimie na daną chwilę nie kojarzę nic ciekawego powyżej 3% wśród lokat bez dodatkowych produktów i warunków.

Pozdrawiam

Anonimowy 19 lutego 2016 13:55

db Lok@ta w Deutsche Bank?

Anonimowy 26 maja 2016 14:36

Dzień dobry. Czym różni się lokata Happy od lokaty Happy plus? Ta druga wydaje się bardzo atrakcyjna 3,25% w skali roku. Czy trzeba otwierać konto w przypadku Happy Plus? Jeśli tak, to czy konto jest płatne i czy można je zamknąć po zakończeniu lokaty. Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

Adam 26 maja 2016 14:46

To taka sama lokata, tylko że na niższy procent, ale za to dla większych kwot – od 10 000 do 100 000 zł. Nie trzeba zakładać konta. To jest właśnie urok lokat w Idea Banku, że dają dobry procent bez konieczności otwierania rachunku osobistego.
Anonimowy30 maja 2016 09:25

Powiedzmy szczerze Panie Adamie, że już raczej przeciętny procent (a że konta nie trzeba otwierać to rzeczywiście plus dla banku)
Adam 30 maja 2016 10:46

Jak na dzisiejsze poziomy stóp procentowych to i tak dają najlepsze oprocentowanie, na czystych lokatach, bez dodatkowych produktów i kombinowania.
Anonimowy31 maja 2016 09:09

Tak, ale tez zauważmy fakt, że ten bank trochę zmniejszył oprocentowanie depozytów pomimo tego, że RPP stop już nie obniżała. Trochę też kombinują np. 3,25% jest tylko dla nowych klientów, czy np. lokata Cloud. Jak Pan myśli jak długo będzie w ofercie IDEA Banku lokata na 3% (wakacyjne oszczędności)?
Adam31 maja 2016 09:20

Wszystkie banki poobniżały. To Idea i tak ma najwyższy procent. Nie znam innego banku, który dzisiaj dawałby 4% dla nowych klientów, nawet przy lokatach z koniecznością zakładania konta, a tu nie trzeba. Jedynie może niektóre banki proponuję taki „niepewny procent” na długoterminowych, kombinowanych pseudo lokatach strukturyzowanych lub lokatach z funduszami, ale takie moim zdaniem nie mają sensu, bo potencjalny zysk z lokaty nijak ma się do możliwych strat z funduszu w przypadku negatywnego scenariusza. Nawet 3,25% nie dają bez dodatkowych produktów. Jedynie Optima daje 3,2% dla nowych klientów i trzeba tam założyć konto oszczędnościowe, ale nie ROR.

Jak długo będzie Lokata Wakacyjna, tego nie wiem, ale przypuszczam, że niedługo się skończy, bo oni takie wysoko oprocentowane lokaty wrzucają zwykle na krótko. Sam ją właśnie też zakładam. Na Happy się już nie załapię niestety.

Adam 31 maja 2016 09:23

Cloud moim zdaniem jest słaba, bo trzeba mieć rachunek i jeszcze trzymać na nim 10% wartości lokaty. Jak dla mnie bez sensu.
Anonimowy1 czerwca 2016 09:26

Lokata Wakacyjna dzisiaj zniknęła z oferty Idea Banku, sprawdziłem na stronie przed chwilą, niestety. Mam nadzieję, że Pan zdążył złożyć wniosek o tą lokatę. Ja i tak muszę poczekać do lipca, wtedy kończy się mój depozyt w innym banku.
Adam1 czerwca 2016 10:46

Zdążyłem. Złożyłem wniosek 2 dni wcześniej, bo tak przypuszczałem, że szybko się skończy. Oni takie dobre lokaty wrzucają zwykle na kilka dni. Co jakiś czas się taka pojawia. Z reguły są lepsze niż ten standardowy zestaw (nie licząc oczywiście tych dla nowych klientów – Happy). Może w lipcu też coś ciekawego się pojawi. Pewnie jeszcze w czerwcu coś wrzucą dobrego, ale nie wiadomo jaką.
Anonimowy1 czerwca 2016 18:28

Tak dokładnie, co jakiś czas IDEA B oferuje lepsze oprocentowanie, właściwie i tak długo się utrzymała, chyba od 18 maja, więc można było założyć, że za chwilę zniknie z oferty banku.
Ja osobiście wątpię, czy w czerwcu zaoferują coś dobrego, czyli powiedzmy tak 2,8%, ale właśnie w wakacje (lipiec lub początek sierpnia) pojawi się ciekawa propozycja, podobna do tej ostatniej. Z tego co pamiętam w ubiegłe wakacje ten bank wypuścił takie perełki na 3,5% na okres 2 miesięcy, więc chyba jest szansa.

Adam 1 czerwca 2016 19:01

Możliwe, że coś ciekawego się pojawi, ale w zeszłym roku były jeszcze nieco wyższe stopy procentowe niż teraz, to na 3,5% bym już nie liczył. Swoją drogą mogliby w końcu zacząć podnosić 😉 Mnie tam deflacja nie przeszkadza ;). W każdym razie w tym banku się pojawiają perełki wśród lokat nie tylko dla nowych klientów.
Gostek1 czerwca 2016 20:03

Zawsze jak szukam lokaty to w pierwszej kolejności zaglądam do Idei ze względu na te perełki właśnie. Niestety tą dla nowych klientów już wykorzystałem dawno, ale warto i tak zajrzeć co aktualnie Idea proponuje, jak się szuka lokat.
Anonimowy2 czerwca 2016 14:24

Panie Adamie ja już dawno nie liczę na 3,5%, chyba że za rok, ale myślę, że Idea B może zaproponuje coś w granicach powiedzmy 3 max 3,2% w wakacje na krótki okres 2 miesięcy, zobaczymy.
Na podwyżkę stóp chyba poczekamy jeszcze do przyszłego roku biorąc pod uwagę tylko wstrzemięźliwość RPP w podejmowaniu decyzji.
Adam2 czerwca 2016 21:35

Domyślam się, że Pan też nie liczy ;). Zobaczymy jak się sytuacja rozwinie, mogliby częściej takie wrzucać. Też mi się wydaje, że na podwyżki stóp procentowych można dopiero liczyć w przyszłym roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też:

Menu

Popularne

Nowe

Tagi

Serwis używa plików cookie, korzystanie z serwisu oznacza zgodę na korzystanie z plików cookie - Polityka Cookies i Prywatności