Doświadczenie zawodowe, wysokie kwalifikacje oraz rzetelne podejście do podejmowanej pracy to tylko połowa sukcesu w rozwijaniu swojej kariery zawodowej. Jednym z najważniejszych czynników, które ułatwiają pozycję na rynku jest także ilość i jakość kontaktów, dzięki którym będziesz mógł podjąć się lepszego stanowiska lub zaktywizować w trudnej sytuacji życiowej.
Networking szansą na budowanie wizerunku w branży
Networking uwidacznia, że to branżowe znajomości budują odpowiednio silne podłoże do działań w biznesie. Szukanie pracy i samorozwój zależy od tego jak sprawdzamy się na płaszczyźnie zawodowej, ale i tego jak poradziliśmy sobie do tej pory ze współpracownikami w dotychczasowej karierze. Networking jest jedną z szans na znajdowanie nowych rozwiązań w środowiskach, z którymi mamy do czynienia na co dzień.
Warto podkreślić, że nie ten musi być spełniany w ramach tradycyjnych spotkań. Warto sięgnąć do Internetu i tak zacząć tworzyć wspólne relacje z użytkownikami serwisów społecznościowych oraz forów tematycznych, a niekiedy także branżowych blogów. Dobrze, jeśli znajdziesz się na polskim Goldenline.pl, a jeśli szukasz zagranicznych kontrahentów – zarejestruj się na LinkedIn.com. Kontakty z obcokrajowcami mogą okazać się cennym doświadczeniem i poszerzyć horyzonty twojej działalności. Zagraniczna gospodarka i informacje na temat jej funkcjonowania mogą okazać się cennymi informacjami, które pchną twoje kontakty biznesowe jeszcze dalej.
W sieci bez nazwiska nie zaistniejesz
Decydując się na biznesowe kontakty w Internecie powinieneś kreować się na specjalistę i posługiwać się wyłącznie swoim imieniem i nazwiskiem. Tylko komunikaty z takich kont będą uważane za prawdziwe, a ty wyjdziesz na osobę kompetentną, która dba o dobrą markę swojej osoby. Pamiętaj, że aby dobrze wykorzystać networking warto pomagać innym i dzielić się swoimi informacjami. Udzielając pomocy będziesz uchodził za osobę kompetentną i część osób być może będzie chciała nawiązać ścisłą współpracę.
- Jesteśmy niezadowoleni ze swojej pracy
- Autokredyty – o czym nie mówią reklamy?
Komentarze i opinie na forum do poradnika: “Branżowe znajomości niezbędne do podjęcia pracy?”
Dodaj komentarz
Zobacz też:
Kumoterstwo, a nie branżowe znajomości. Wystarczy spojrzeć na spółki skarbu państwa.
No to jest standard. Bez względu na to, która opcja jest u władzy. Jak się zmieniają, to potem lecą głowy i wymiana na stanowiskach.
Dokładnie! Tylko, że tak jak teraz jest to chyba jeszcze nigdy nie było od czasów PRL, a rzekomo nie miało tego być.
W sektorze prywatnym dużo się zmieniło. Zawsze znajomości pomagają, ale jednak prywaciarz patrzy bardziej na umiejętności, bo pracownik to jego inwestycja.
To nie jest artykuł o nepotyzmie, tylko o nawiązywaniu branżowych kontaktów.
Wypowiadacie się nie czytając artykułu. Jakie to typowe.
Kumoterstwo górą.
To było, jest i będzie zawsze.
No i co z tego?
W artykule nie chodzi o kumoterstwo. Warto czytać ze zrozumieniem albo w ogóle czytać zanim się coś „mądrego” napisze w komentarzach.