Serwis Biznesowo-Finansowy

Biznes Inwestycje Pożyczki i Kredyty Gospodarka Marketing

Branżowe znajomości niezbędne do podjęcia pracy?

Doświadczenie zawodowe, wysokie kwalifikacje oraz rzetelne podejście do podejmowanej pracy to tylko połowa sukcesu w rozwijaniu swojej kariery zawodowej. Jednym z najważniejszych czynników, które ułatwiają pozycję na rynku jest także ilość i jakość kontaktów, dzięki którym będziesz mógł podjąć się lepszego stanowiska lub zaktywizować w trudnej sytuacji życiowej.

Networking szansą na budowanie wizerunku w branży

Networking uwidacznia, że to branżowe znajomości budują odpowiednio silne podłoże do działań w biznesie. Szukanie pracy i samorozwój zależy od tego jak sprawdzamy się na płaszczyźnie zawodowej, ale i tego jak poradziliśmy sobie do tej pory ze współpracownikami w dotychczasowej karierze. Networking jest jedną z szans na znajdowanie nowych rozwiązań w środowiskach, z którymi mamy do czynienia na co dzień. Warto podkreślić, że nie ten musi być spełniany w ramach tradycyjnych spotkań. Warto sięgnąć do Internetu i tak zacząć tworzyć wspólne relacje z użytkownikami serwisów społecznościowych oraz forów tematycznych, a niekiedy także branżowych blogów. Dobrze, jeśli znajdziesz się na polskim Goldenline.pl, a jeśli szukasz zagranicznych kontrahentów – zarejestruj się na LinkedIn.com. Kontakty z obcokrajowcami mogą okazać się cennym doświadczeniem i poszerzyć horyzonty twojej działalności. Zagraniczna gospodarka i informacje na temat jej funkcjonowania mogą okazać się cennymi informacjami, które pchną twoje kontakty biznesowe jeszcze dalej.

W sieci bez nazwiska nie zaistniejesz

Decydując się na biznesowe kontakty w Internecie powinieneś kreować się na specjalistę i posługiwać się wyłącznie swoim imieniem i nazwiskiem. Tylko komunikaty z takich kont będą uważane za prawdziwe, a ty wyjdziesz na osobę kompetentną, która dba o dobrą markę swojej osoby. Pamiętaj, że aby dobrze wykorzystać networking warto pomagać innym i dzielić się swoimi informacjami. Udzielając pomocy będziesz uchodził za osobę kompetentną i część osób być może będzie chciała nawiązać ścisłą współpracę.

Skomentuj »»

Zobacz również: