Serwis Biznesowo-Finansowy

Biznes Inwestycje Pożyczki i Kredyty Gospodarka Marketing

Jesteśmy niezadowoleni ze swojej pracy

Aż 40% z nas chciałoby zmienić pracę niekoniecznie zwiększając swoje wynagrodzenie. To wynik przerażający, ale i wiele mówiący o nas samych. Jeszcze nigdy Polacy nie byli tak niezadowoleni ze swojej pracy.

Wbrew pozorom to nie wysokość zarobków, ale atmosfera w pracy i stosunki z szefem oraz współpracownikami są tym czynnikiem na jaki zwracamy najbardziej uwagę. Denerwuje nas i krępuje kiedy nie potrafimy porozumieć się z innymi i dogadać z szefem. Bez względu na to gdzie pracujemy, czy jest to hurtownia ozdób, zakład fryzjerski, stacja paliw, szkoła czy salon meblowy. Złe stosunki z innymi i niezbyt przyjazna atmosfera panująca w pracy powoduje liczne komplikacje i negatywne skutki.

praca

Jest to przede wszystkim niechęć do pracy, ciągłe rozdrażnienie, niepokój, osłabienie więzi między pracownikami, niewywiązywanie się z codziennych obowiązków, nagminne spóźnienia. Poza tym, co jeszcze ważniejsze, klimat panujący w zakładzie pracy ma bezpośrednie przełożenie na nasze zdrowie. Najczęściej zaś w postaci tendencji do biegunek z bólami brzucha, bólów głowy, mięśni, objawów grypopodobnych, osłabienia, roztargnienia, problemów z pamięcią i koncentracją, zaparć.

Pokazuje to jak ważne jest stworzenie odpowiedniego miejsca pracy każdej osobie. Zarówno tej pracującej na niższym jak i na wyższym szczeblu. Do tej pory, a już na pewno do czasu opublikowania tych przerażających informacji mówiących o 40 osobach na 100, które nie są zadowolone ze swojej pracy, bądź są najzwyczajniej w świecie prześladowane, wydawać by się mogło, że głównym czynnikiem motywującym pracownika do działania są pieniądze. Okazuje się jednak, że to tylko część prawdy. Jeszcze bardziej w naszym życiu liczy się zachowanie dobrych stosunków z osobami, które pracują razem z nami oraz oczywiście z szefem. Często nie jest to łatwe, ale zawsze potrzebne. Jeśli nie zadbamy o nie już teraz, niebawem sami dołączymy do czterdziestoprocentowej grupy pesymistów niezadowolonych ze swojego zajęcia.Skomentuj »»

Zobacz również: