Na rynku pracy coraz częściej można spotkać oferty dla osób nie tyle młodych, co doświadczonych. W ostatnim czasie wydawało się, że to młodość zwycięża jeśli chodzi o rywalizację na rynku i poszukiwanie ciekawej pracy z perspektywami. Dziś jednak jest zupełnie inaczej.
Pracodawcy znacznie częściej niż dotychczas stawiają na doświadczenie. Nic więc dziwnego, że starają się zatrudniać osoby w średnim wieku, które nie mogą narzekać na jego brak. Sytuację poprawia ponadto powszechny udział Polaków w różnego rodzaju szkoleniach i kursach, które mają pomóc nawet osobom starszym znaleźć swoje miejsce na rynku pracy. Szczególnym zaufaniem i wzięciem cieszą się zaś kursy na grafika komputerowego.
To one mają przystosować i wykształcić zarazem niedoświadczone osoby do pracy w zawodzie. Jak wiemy grafika komputerowa towarzyszy nam niemal na każdym kroku. Jest z nami kiedy przeglądamy kolorowe reklamy w prasie, oglądamy czołówkę programu publicystycznego, filmu, serialu, bajki, programu informacyjnego, gdy bierzemy do ręki książkę z pięknie wykonaną okładką lub kiedy buszując w internecie trafiamy na portal społecznościowy, serwis informacyjny czy stronę z grami komputerowymi.
Obecnie jednak praca jaką wykonuje grafik wymaga od niego jeszcze większego poświęcenia. Dziś jest to więc również szeroko rozumiane kreowanie wizerunku firmy, a także budowanie świadomości danej marki, tworzenie stron korporacyjnych, sklepów internetowych i stron www, które przyciągnąć mają potencjalnego klienta.
Dobrze więc, że nie tylko ludzie młodzi, ale także starsi, dysponujący przecież zazwyczaj ogromnym doświadczeniem zawodowym mogą liczyć na wszelkiego rodzaju szkolenia, które pomogą im zdecydowanie zaistnieć na rynku pracy i pozostać aktywnymi zawodowo.
Pracodawcy zdają się zatem pamiętać, że dobry pracownik, to nie zawsze pracownik młody, dopiero po szkole, ale przede wszystkim osoba kompetentna, doświadczona i dobrze zorganizowana. Kursy pozwalające na zaistnienie w zawodzie grafika komputerowego, a finansowane przez urzędy pracy są doskonałym potwierdzeniem tego trendu.
- Jakiego rodzaju inwestycje wybierać?
- Poprawa zdolności kredytowej. Karta kredytowa pomaga czy szkodzi? Od czego zacząć?
Komentarze i opinie na forum do poradnika: “Szansa dla doświadczonych na rynku pracy”
Dodaj komentarz
Zobacz też:
Po 50-stce już bardzo ciężko zmienić pracę. To nie chodzi tylko o doświadczenie, ale też siły, energię i kreatywność. Pracodawcy to wiedzą.
Najlepszy pracownik jest w średnim wieku. Młody nic nie potrafi, zanim zacznie się odnajdywać w pracy mija zwykle kilka lat, a za to wymagania ma olbrzymie. Starszy z kole nie nadąża za technologiami. Poza tym raczej oczekuje spokoju w pracy niż młyna korporacyjnego.