Serwis Biznesowo-Finansowy

Biznes Inwestycje Pożyczki i Kredyty Gospodarka Marketing

Zarabianie w Internecie – kilka porad

W Internecie nic nie jest za darmo. Wbrew pozorom duża liczba tzn. „jeleni” często daje się nabrać na sprytne kampanie marketingowe głoszące hasła typu: „zarabianie 300 zł/h jest dla ciebie możliwe, tylko się zarejestruj”.

Forum o zarabianiu jest miejscem, w którym można poddać weryfikacji liczne opinie głoszone przez internautów. Zawsze lepiej korzystać z cudzego bagażu doświadczeń, gdyż samodzielna nauka jest nieefektywna, co prowadzi do marnotrawstwa czasu.

Często słyszy się też, że „przede wszystkim liczy się pomysł”. Jeśli w to wierzysz, to jesteś w błędzie. Moją tezą mogę poprzez licznymi przykładami, które udowadniają, że w dziedzinie e-biznesu pierwszorzędną wartością są pieniądze pełniące rolę kapitału zakładowego.

Facebook jest znany na całym świecie. Jako najpopularniejszy portal społecznościowy powoli przekształca się w maszynę do zarabiania pieniędzy (dzięki np. innowacyjnym sposobom marketingu sprowadzającego się do spersonalizowanego spamu – tzn. f-marketing). Portal ten pokazuje, że pieniądze są na starcie najważniejsze. Facebook nie był przecież pierwszym takim projektem. Poprzednie portale społecznościowe upadały, bo ich serwery nie wytrzymywały aktywności użytkowników. Właściciel Facebooku dzięki znajomościom otrzymał pożyczkę, która pozwoliła mu na rozkręcenie portalu na większą skalę, co doprowadziło do bieżącego stanu rzeczy.

Zarabianie w Internecie jest cięższe nić „normalna” forma zarobku z powodu dużej konkurencji oraz niezbędnej, eksperckiej wiedzy (lub rozwiniętego zmysłu intuicji).

W jaki sposób w takim razie zarabiać? Cóż, na początku warto wziąć pod uwagę giełdy domen internetowych, gdyż w tym biznesie każdy ma szanse, przechwytując w odpowiednim momencie wygasający adres mający potencjalnie dużą wartość.

Jedna Odpowiedź do Zarabianie w Internecie – kilka porad »»

Komentarze

  1. Darek
    Comment od Darek | 2012/09/22 o 16:19:06

    Zgadza się, zarabianie w Internecie jest chyba cięższe niż tradycyjne ale przyjemniejsze, chyba więcej satysfakcji daje 🙂 Polecam.


Skomentuj »»

Zobacz również: